Kostým

Pro výrobu kostýmu na fantasy tábor se můžete inspirovat v historii, popřípadě ve hrách, nebo filmech. Když už máme fantasy tábor zaklínač je možné inspirovat se přímo v něm (jen prosím seriálové Nilfgaardské zbroje nechejte doma).
Postapokalyptický kostým je relativně jednodušší a bude popsán níže.

V následujícím textu si popíšeme základní části kostýmu a co by měly splňovat.

Tunika
Zkráceně řečeno halena, nebo košile v přírodních barvách. Na internetu je možné najít velké množství střihů na tento kousek kostýmu. Materiál by měl být přírodní ne umělý, kostým potom nevypadá dobře a není pohodlný. Pokud neznáte nikoho kdo umí šít stačí větší tričko v přírodní barvě, bez obrázků, nebo popisků.

Kalhoty
Historické kalhoty jsou na ušití asi nejsložitější část kostýmu, proto pokud je nevlastníte je možné použít tepláky přírodní nejlépe tmavé barvy. Krátké kalhoty nejsou vhodné z několika důvodů zaprvé se v historii moc neviděly a za druhé jsou nanejvýše nepraktické při procházení náročnejším terénem.

Boty
Boty jsou nejdražší součástí kostýmu, proto není možné vyžadovat na akci historickou obuv. Stejně dobře poslouží pevné kožené boty jako jsou třeba kanady. Pokud nemáte ani ty je možné vzít boty v nerušivých přírodních barvách.

Pláště a kápě
Velice praktické kousky oblečení do tábora a na putování světem, maximálně nepraktické v boji. Pláště se většinou šijí jako půlkruhové a třičtvrtěkruhové. Jsou praktické za deště nebo v pozdějších hodinách kdy při posezení krásně hřejí, nebo se na nich dá pohodlně sedět.

Opasky, měšce, tašvice…
Opasek vylepší jakýkoli kostým, vhodný je starší kožený s klasickou přeskou (ne moderní zapínání.)
Vhodné je kostým vylepšit dalšími doplňky jako jsou praktické měšce na drobnosti, tašvice, amulety, a prsteny, to vše samozřejmě přizpůsobeno postavě, kteoru budete hrát.
Dobrou službu odvede také přes rameno hozená mošna, nebo somradlo.